14 жовтня Православна Церква вшановує свято, Покрови Пресвятої Богородиці. Саме в цей день, у нашому храмі, була звершена святкова літургія. На молитву прийшло багато людей, які просили заступницва та опіки у Пресвятої Владичиці нашої Богородиці. Після Богослужіння о. Роман привіт усіх з святом. Настоятель побажав людям , щоб Матір Божа покривала та захищала нас від усякого зла, щоб ми не забували молитися до Пресвятої Владичиці, а завжди згадували її у своїх молитвах, так як і Вона не забуває про нас та опікується нами. Після проповіді, відбулося приклоніня до ікони Покрови Пресвятої Богородиці, а також цілування хреста та миропомазання
Коротка історія свята
Давним - давно, понад 1000 років тому, сарацени напали були на столицю грецької держави - Константинопіль. Сарацени не були християнами; вони вірували в Аллаха та Магомета, що був основоположником їхньої релігії - ісламу (мусульманства). Сарацени поборювали християн. Греки були християнами, але не могли встояти проти сараценської орди, яка напала на грецьку державу, спустошила її, багато грецького війська знищила, і підійшла під саму столицю держави Константинопіль, щоб її здобути. Усіх жителів столиці огорнув великий страх, бо ж вони знали, що самі не зможуть встояти перед сараценами, та що їм грозить смерть. Але рятуватися треба було. При чіїй допомозі рятуватися ? Хто зможе тепер їм допомогти ? Одна нідя була тільна на Бога. І всі єпископи й священики, царі і цариця, і всі жителі міста зібралися до церкви і там молилися день і ніч. Вони просили Господа, щоб не дав їм пропасти, молилися до Божої Матері та співали церковні пісні.
Один побожний грек, на ім'я Андрій, молився там разом із своїм учнем Єпіфанієм. У церкві було чути зітхання, голови всіх були похилені до долу, глибока молитва линула з людських грудей до Бога. Була пізня ніч. А раптом почувся голос Андрія (він скрикнув до свого учня):" Чи бачиш, брата, Божу Матрі, Царицю і Владичицю, як Вона за рід людський молиться ? "Бучу і дивуюся" - відповів Єпіфаній.
Обидва праведні мужі мали щастя бачити таке видіння: Мати Божа, окружена Ангелами й Апостолами, молилася до Господа Бога, та покривала людей Своїм білим омофором.
Ця подія сталася Влахернському храмі, 14 жовтня 903 року. В сараценській орді настала велика тривога. А греки, підбадьорені видінням Божої Матері, вдарили на них і прогнали їх. З того часу святкується свято Покрови Божої Матері.
Ми, українці, прийняли Христові Віру Православну від греків так само від греків ми прийняли святкування Покрови Божої Матері. Це свято в Україні стало великим празником. Наші козаки охороняли Хрестову Віру Православну перед турками бісурменами, що часто нападали на наші землі, а Мати Божа завжди допомагала проганяти ворогів. На Запорізській Січі була чудова церква Святої Покрови, Божої Матері. Був там і чудотвориний образ Св. Покрови, і козаки, коли йшли в бій, завжди несли його з собою. Навіть тоді, коли москалі знищили Запорозьку Січ, козаки не розлучалися з образом Св. Покрови; за ріку Дунай, вони взяли його з собою.
Багато разів рятувала Мати Божа наших предків від ворогів, і тому наш народ дуже любить свою щиру Заступництву перед Богом. В Україні було багато церков збудовано в її честь.
|